En Çok İzlenen Habercilik Nasıl Yapılır?"

En Çok İzlenen Habercilik Nasıl Yapılır?" 2019-05-23T14:47:57+03:00

DOĞAN ŞENTÜRK
“EN ÇOK İZLENEN HABERCİLİK NASIL YAPILIR?” ATÖLYESİ

Türkiye televizyonlarının en çok izlenen haberlerine imza atan, yeni ekran yüzlerini televizyon dünyasında markalaştırma konusunda en önemli medya yöneticilerinden Doğan Şentürk, Fox Haber’deki yoğun gündemine rağmen bizi kırmayarak “En çok izlenen habercilik nasıl yapılır” atölyesini açtı.
Atölyede katılımcılarla birlikte haber metinlerini değerlendirecek olan Şentürk, izlenen haberciliğin kodlarını da paylaşacak.
Doğan Şentürk, bu atölyeden elde edeceği geliri Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrenci burs fonuna aktaracaktır.
Katılın, en başarılı habercilerden biri olan Doğan Şentürk’le haber ve medya üzerine dolu dolu 3 saat geçirin.

 

DOĞAN ŞENTÜRK KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi Siyasi Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans derecesini da aynı üniversiteden aldı.

1987’de Sabah’ta başladığı gazetecilik kariyerine, 1990’da Türkiye’nin ilk özel televizyonu olan Star’ın kurulmasıyla kıdemli muhabir olarak devam etti. Eş zamanlı olarak, Kanal D ve Kanal 6’da kıdemli muhabir, CTV’de İstanbul Temsilcisi, BRT, TGRT ve TGRT Haber’de Haber Direktörü olarak çalıştı. 2004’te Saddam’ın Baas’ı: Ortadoğu’nun Arap Birliği Rüyası isimli kitabı yayınlandı. 2006’da FOX Haber ve Spor Genel Yayın Yönetmeni olarak göreve başladı.

Şentürk, halen FOX Haber’de yayın yönetmenliği yapıyor.